31 خرداد ، مهلت تسلیم اظهارنامه عملکرد 1396 صاحبان مشاغل
بدون دیدگاه / دوشنبه 30 جولای 2018

تازه های مالیاتیبه موجب این اصلاحیه، نفت خام، میعانات گازی و گاز غنی تحویلی به پالایشگاه ها و واحدهای تصفیه حاضر در زنجیره توسط شرکت ملی نفت ایران از شمول مالیات بر ارزش افزوده مستثنی است و صرفاً مالیات و عوارض ارزش‌ افزوده پرداخت شده مربوط به فروش سایر کالاها و خدمات مشمول به عنوان اعتبار مالیاتی قابل پذیرش خواهد بود.

 

هیات وزیران همچنین در این جلسه، گزارش وزارت راه و شهرسازی از روند بازاریابی و جذب سرمایه گذاری بعد از افتتاح طرح توسعه بندر شهید بهشتی در بندر چابهار را بررسی کرد.

 

براساس این گزارش، از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۶ درخواست برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف در این بندر پیشنهاد شده که از این تعداد، نسبت به انعقاد هفت فقره قرارداد سرمایه گذاری جمعاً به میزان ۴ هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال با سرمایه گذاران داخلی و خارجی در زمینه جمع آوری مواد زائد کشتی ها، احداث مخازن نگهداری LPG و فرآورده های نفتی و انبار چند منظوره و نیز دو تفاهمنامه با سرمایه گذاران خارجی به مبلغ یک میلیارد دلار و یک تفاهمنامه داخلی به میزان ۹۵۰ میلیارد ریال اقدام شده است.

 

هیات وزیران همچنین به منظور تعیین تکلیف سهم ۲۰ درصدی دولت از بازار تولید برق کشور، فهرست نیروگاه ‌هایی که کمتر از ۲۰ درصد سهم بازار را دارند، اعلام کرد.

 

براساس قانون اجرای سیاست‌ های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، دولت مجاز است به منظور حفظ سهم بهینه بخش دولتی در فعالیت های اقتصادی مربوط، با توجه به حفظ حاکمیت خود، استقلال کشور، عدالت اجتماعی و رشد و توسعه اقتصادی به میزانی سرمایه گذاری نماید که سهم دولت از ۲۰ درصد ارزش این فعالیت ها در بازار بیشتر نباشد.

 

دولت در ادامه این جلسه همچنین کلیه واردکنندگانی که به موجب مصوبه هیات وزیران در سال ۱۳۹۱، از ارز با نرخ مرجع استفاده نموده و کالاهای مربوط به آنها ترخیص و بدون رعایت ضوابط قانونی قیمت‌گذاری و در شبکه غیررسمی توزیع به فروش رسیده است را مکلف کرد براساس محاسبات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان مابه‌التفاوت ریالی نرخ ارز در روز ترخیص کالا با نرخ ارز در روز بازپرداخت را بپردازند.

 

همچنین آن بخش از کالاهای وارداتی که مشمول پرداخت مابه‌التفاوت ریالی نرخ ارز شده و حسب اعلام بانک مرکزی اقدام به پرداخت و تسویه مابه‌التفاوت نرخ ارز مربوط نموده‌اند، از شمول این مصوبه مستثنی هستند.

 

دولت همچنین با هدف بررسی و شناخت منابع درآمدی شهرداری های کشور و چگونگی اصلاح و تأمین منابع جدید برای جایگزین شدن با درآمد فعلی شهرداری ها در جهت توسعه شهری و ایجاد خدمات مورد نیاز شهروندان، لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری ها و دهیاری ‌ها را تصویب و ادامه مباحث به جلسه بعدی دولت موکول شد.

 

بهره‌ گیری از ابزارهای مختلف تأمین مالی و روش های اجرایی جلب مشارکت بخش خصوصی، متناسب با پروژه ‌های شهری و پیش ‌بینی تضمین‌های کافی، افزایش کارایی و ضمانت اجرایی برای کسب عوارض و درآمدهای قانونی شهرداری، اصلاح و تقویت منابع موجود درآمدی و تأمین منابع جدید به منظور حداقل استفاده از درآمدهای دولت و کاهش وابستگی مالی شهرداری ها به منابع درآمدی دولتی، افزایش سهم شهرداری ها از محل عواید حاصل از قانون مالیات بر ارزش افزوده و اصلاح ساز و کار وصول عوارض نوسازی و عمران شهری، از دیگر اهداف لایحه یاد شده است.

مطالب مرتبط
تازه های مالیاتی
رییس کل سازمان مالیاتی با اشاره به اعمال برخی شگردها برای فرار مالیاتی ، از بررسی پرونده یک شرکت که دفتر مرکزی آن در مناطق آزاد به ثبت رسید... / مشاهده ادامه
با نگاهی به جهان اطراف، این حقیقت آشکار می شودکه جهان امروز تفاوت های بسیاری با گذشته در حوزه اقتصادی دارد. از ویژگی های جهان امروز می توان... / مشاهده ادامه
رییس سازمان امورمالیاتی کشور طی بخشنامه‌ای مجوز تقسیط مجدد بدهی‌های مالیاتی واحدهای تولیدی را به منظور حمایت از این واحدها صادر کرد. ای... / مشاهده ادامه
ارسال دیدگاه

آخرین مطالب
پر بیننده ترین مطالب
31
خرداد 98
روزشمار : آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد 1397 صاحبان مشاغل
  معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور از امکان ارسال صورت معاملات فصلی مربوط به تمامی فصول سال ۱۳۹۶ تا پایان اردیبهش... / مشاهده ادامه
جمع عمومی عادی سالیانه بیمه ما (زیرمجموعه بورسی بانک ملت) با حضور حمید تاجیک عضو هیات مدیره بانک ملت و اکثریت سهامداران در روز ۳۰ تیر ماه ب... / مشاهده ادامه