31 خرداد ، مهلت تسلیم اظهارنامه عملکرد 1396 صاحبان مشاغل
دسته : اخبار
بدون دیدگاه / جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

تازه های مالیاتیرئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه بخشی عظیمی از هرج و مرج فعلی بازار مسکن ناشی از انباشت خانه های خالی و در پی آن بر هم خوردن تعادل عرضه و تقاضا است، گفت: دولت با تعلل در اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی تخلف کرده است.

 

محمدرضا رضایی، با انتقاد از تعلل دولت در اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی، گفت: بخشی از هرج و مرج فعلی بازار مسکن ناشی از انباشت خانه های خالی و در پی آن بر هم خوردن تعادل عرضه و تقاضا است.

 

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی باید با راه اندازی سامانه ملی املاک اخذ مالیات از خانه های خالی را هر چه سریع تر آغاز کند، افزود: تاخیر در راه اندازی این سامانه نشان از نبود عزم جدی برای اجرای مصوبه قانونی در خصوص اخذ مالیات از خانه های خالی است.

 

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وجود بیش از ۲.۵میلیون خانه خالی در کشور گرانی و رشد حباب قیمت ها را در بر دارد، تصریح کرد: دولت با اخذ مالیات از خانه های خالی علاوه بر ساماندهی بازار مسکن به کسب درآمدی از این طریق نیز موفق خواهد شد.

 

حباب قیمت مسکن در تهران به مراتب بیشتر از سایر شهرها است.

 

دولت با اخذ مالیات از خانه های خالی علاوه بر ساماندهی بازار مسکن به کسب درآمدی از این طریق نیز موفق خواهد شد. رضایی با انتقاد از بیشتر بودن تعداد خانه های خالی در کلانشهرها به ویژه تهران، گفت: همانطور که مشاهده می شود میزان حباب قیمت مسکن در تهران به مراتب بیشتر از سایر شهرها است که دلیل آن نیز در تعداد رو به افزایش خانه های خالی از سکنه است.

 

وی با بیان اینکه شناسایی خانه های خالی از سکنه سخت نیست، افزود: دولت باید با اجرایی کردن قانون اخذ مالیات از خانه های خالی به احتکار مسکن و در نتیجه تبعات بعدی آن پایان دهد.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه در شرایط کاهش رشد قیمت مسکن مالکان واحدهای مسکونی به امید افزایش قیمت در دوره آتی از عرضه واحدهای خود به بازار خودداری می‌کنند، تصریح کرد: عدم عرضه مسکن به بازار خود جرقه رشد حبابی قیمت ها و در نتیجه سرایت گرانی به همه بخش ها خواهد بود.

 

دولت با عدم اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی تخلف کرده است، وی با بیان اینکه دولت با عدم اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی تخلف کرده است، گفت: بی توجهی دولت به راه اندازی سامانه ملی املاک در راستای اخذ مالیات از خانه های خالی به طور حتم تذکر جدی مجلس را در پی خواهد داشت.

 

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس به زودی در نشستی با وزیر راه و شهرسازی به چرایی عدم ورود دولت به موضوع اخذ مالیات از خانه های خالی پرداخته و با ایجاد تکالیف بیشتر بر وزارت راه و شهرسازی این مهم را عملیاتی خواهد کرد.

مطالب مرتبط
فروش همراه با نصب و بازرسی : معمولاً تا هنگامی که مشتري کالا را تحویل نگرفته و نصب و بازرسی آن خاتمه نیافته باشد، نسبت به درآمد شناختی صور... / مشاهده ادامه
ماده 169 مکرر از جمله مواد قانون مالیاتها است که در راستای اجرای قوانین مالیاتی و رعایت حقوق مودیان ، بسط و گسترش عدالت مالیاتی و در نهایت ا... / مشاهده ادامه
تازه های مالیاتی
گزارش ۱۰ ماهه وضعیت درآمدهای مالیاتی دولت نشان می‌دهد که در این دوره بر میزان مالیات کالاها و خدمات به نسبت مدت مشابه سال گذشته افزوده شد... / مشاهده ادامه
ارسال دیدگاه

آخرین مطالب
پر بیننده ترین مطالب
31
خرداد 97
روزشمار : آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد 1396 صاحبان مشاغل
  معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور از امکان ارسال صورت معاملات فصلی مربوط به تمامی فصول سال ۱۳۹۶ تا پایان اردیبهش... / مشاهده ادامه
مدیرعامل بیمه خاورمیانه می‌گوید دنیا به دنیال این است که استقبال مردم از بیمه‌ها افزایش یابد، ولی در ایران با دریافت عوارض و مالیات از ب... / مشاهده ادامه