31 خرداد ، مهلت تسلیم اظهارنامه عملکرد 1396 صاحبان مشاغل
دسته : بیمه
بدون دیدگاه / چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

در طرح جامع مالیاتی واحدهای کوچک و متوسط صنعتی را در نظر می‌گیریم

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در پیاده‌سازی طرح جامع مالیاتی، واحدهای کوچک و متوسط صنعتی را لحاظ می‌کنیم و برای واحدهای صنعتی صادرات محور ملاحظاتی را در نظر گرفته‌ایم.

به گزارش گروه اقتصادی آنا به نقل از شاتا، سیدکامل تقوی‌نژاد در همایش تبیین برنامه‌های ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی افزود: امسال حدود ۳۵ درصد از مجموع درآمدهای دولت (بودجه) باید از طریق مالیات تأمین شود و این سیاستی است که توسط دولت اتخاذ شده است.

به گفته تقوی‌نژاد، سهم درآمدهای مالیاتی کشور در تولید ناخالص داخلی (GDP) گسترش یافته و زیادتر شود که حداقل آن حدود ۷ درصد است و در پایان برنامه باید به ۱۱ درصد برسد.

وی تصریح کرد: ما با کسانی که اکنون در تور مالیاتی ما هستند و شناسایی شده‌ و دارای حساب و کتاب مشخص هستند هیچ فشار مضاعفی وارد نخواهیم کرد.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور ادامه داد: بحث ارزش افزوده یکی از پروژه‌های مهم اقتصاد مقاومتی است که هم بحث استقرار صندوق‌های مکانیزه فروش را امسال در دستور کار داشتیم و هم اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده که در کمیسیون اقتصاد دولت در حال بررسی است.

تقوی‌نژاد تصریح کرد: در طرح جامع مالیاتی به طور کلی صادرات از پرداخت معاف شده است؛ البته به خاطر اینکه جلوی خام‌فروشی گرفته شده و زنجیره تولید در کشور تکمیل شود و تنها ۲۰ درصد مواد خام از پرداخت مالیات معاف هستند اما اگر فرآوری شده و به کالایی تبدیل شوند، تمامی آنها از پرداخت مالیات معاف خواهند شد.

وی با بیان اینکه درصورت سرمایه گذاری در شهرک صنعتی ۷ سال از پرداخت مالیات معاف خواهند شد، افزود: این رقم در مناطق محروم به ۱۰ سال و در شهرک‌های صنعتی منطقه محروم به ۱۳ سال می‌رسد و در صورتی که پس از ۱۳ سال سرمایه آنان به دو برابر سرمایه ثبتی نرسد، همچنان از پرداخت مالیات معاف خواهند بود.

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: اگر مناطق آزاد تجاری به سکوی صادرات تبدیل شود، نحوه رفتار ما با آنها نسبت به مناطقی که به طور صرف به واردات می‌پردازند، متفاوت خواهد بود.

وی ادامه داد: این معافیت مالیاتی برای شرکت‌های دانش‌بنیان به مدت ۱۵ سال است.

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور خاطر نشان کرد: آن دسته از واحدهایی که ستاد تسهیل واحدهای تولیدی را به ما معرفی کنند نیز از تخفیفاتی برخوردار خواهند شد.

مطالب مرتبط
تازه های مالیاتی
رئیس اتاق اصناف ایران با تشریح جزئیات نشست مالیاتی اصناف با وزیر اقتصاد گفت: به هیچ وجه دنبال این نیستیم که افرادی با درآمد بالا را از پردا... / مشاهده ادامه
جرم انگاري مالياتي در قانون جديد ماليات هاي مستقيم عدم تمکين به مقررات مالياتي، موضوعي است که نه تنها در ايران، بلکه در ساير کشورهاي پيش... / مشاهده ادامه
تازه های مالیاتی
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ما جزء کشورهایی هستیم که بالاترین نرخ در مالیات بر تولید را داریم که در لایحه اصلاح مالیات بر ... / مشاهده ادامه
ارسال دیدگاه

آخرین مطالب
پر بیننده ترین مطالب
31
خرداد 98
روزشمار : آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد 1397 صاحبان مشاغل
  معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور از امکان ارسال صورت معاملات فصلی مربوط به تمامی فصول سال ۱۳۹۶ تا پایان اردیبهش... / مشاهده ادامه
جمع عمومی عادی سالیانه بیمه ما (زیرمجموعه بورسی بانک ملت) با حضور حمید تاجیک عضو هیات مدیره بانک ملت و اکثریت سهامداران در روز ۳۰ تیر ماه ب... / مشاهده ادامه