31 خرداد ، مهلت تسلیم اظهارنامه عملکرد 1396 صاحبان مشاغل
بدون دیدگاه / یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

تازه های مالیاتیبا بیان اینکه پارک علم و فناوری به حمایت از تجاری‌سازی ایده‌ها، طرح‌ها، محصولات فناورانه و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌پردازد اظهار کرد: محصولاتی که دارای فناوری قابل توجه و نوآوری و ظرفیت تجاری‌سازی هستند و نمونه مشابه داخلی ندارند یعنی مورد نیاز بازار هستند و با ورود به بازار به فروش می‌رسند مورد حمایت قرار می گیرند.

 

وی خاطرنشان کرد: در واقع کل فرآیند تولد ایده و تجاری‌سازی حمایت می‌شود که از جمله حمایت ها می‌توان به ارائه تسهیلات مالی، ارائه فضای استقرار، معافیت‌های مالیاتی و قانونی،‌ پشتیبانی آموزشی، مشاوره‌ای، تبلیغاتی و نمایشگاهی اشاره کرد.

 

رئیس پارک علم و فناوری استان قم با اشاره به تأسیس این پارک در سال ۹۱ گفت: اکنون این پارک صاحب دو مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی و واحدهای فناور یا فنی و مهندسی است.

 

وی خاطرنشان کرد: ۸۹ شرکت در سال گذشته زیرپوشش بودند که از این تعداد ۲۶ شرکت عضو مرکز رشد واحدهای فناور، ۳۲ شرکت عضو مرکز رشد علوم انسانی و اسلامی و ۳۱ شرکت عضو امور مؤسسات هستند.

 

اخوان علوی با اشاره به ارائه ۳۴۵ میلیون تومان تسهیلات مالی به این شرکت‌ها  گفت: این میزان از منابع داخلی پارک پرداخت شده و  ۷۲ هزار و ۴۱۵ میلیون ریال با تعامل با برخی از نهادهای مالی دیگر مانند صندوق کارآفرینی امید، معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی، پژوهش و فناوری تسهیلات در سال گذشته پرداخت شده است.

 

وی عنوان کرد:‌ در مجموع بیش از هزار و ۵۰۰ نفر در شرکت‌های عضو پارک علم و فناوری استان قم در سال ۹۶  شاغل بودند. رئیس پارک علم و فناوری استان قم با بیان اینکه نزدیک به نیمی از مدیران شرکت‌های حوزه پارک علم و فناروی دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس هستند گفت: ۱۷.۵ درصد دارای مدرک دکتری، ۱۲.۵ درصد حوزوی، ۲.۵ درصد کمتر از لیسانس و ۲۱.۵ درصد لیسانس هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: ۱۵۳ اشتغال در سال گذشته ایجاد شده و میزان فروش داخلی شرکت‌های زیر پوشش پارک علم و فناروی، ۳۷۴ هزار میلیون ریال بوده است. اخوان علوی با بیان اینکه یک میلیون و ۳۰ هزار دلار میزان فروش ارزی بوده است گفت: واحدهای فناور حوزه پارک علم و فناوری سال گذشته در حوزه فناوری‌های نرم به کشورهای اروپایی صادرات داشتند که برای نخستین بار در کشور این اتفاق روی داده است.

 

وی خاطرنشان کرد: تعداد کل شرکت‌های دانش‌بنیان در سال گذشته ۵۵ شرکت بوده که از این تعداد ۲۹ شرکت عضو پارک علم و فناوری بودند. مدیرکل پارک علم و فناوری استان قم عنوان کرد: بحث عملیاتی کردن معافیت مالیات بر ارزش افزوده در پارک علم و فناوری قم انجام می‌شود که شرکت‌های زیر پوشش با تعامل با سازمان امور مالیاتی از مالیات بر ارزش افزوده معاف می‌شوند که این امر سبب می‌شود قدرت رقابت افزایش و هزینه‌ها کاهش داشته باشد.

مطالب مرتبط
ماده ۱۴۲ : درآمد كارگاه‌های فرش دستباف و صنایع دستی و شركت‌های تعاونی و اتحادیه‌های تولیدی مربوطه از پرداخت مالیات معاف است. توجه داشته ... / مشاهده ادامه
تازه های مالیاتی
از مهم‌ترین این ابزارها می‌توان به مالیات بر منفعت سرمایه، مالیات بر ارزش زمین، مالیات بر واحدهای مسکونی خالی و مالیات بر خرید املاک گرا... / مشاهده ادامه
مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان گفت: از ابتدای اجرای قانون مالیات بر ارزش‌افزوده در سال 87 تا پایان سال گذشته مبلغ 5490 میلیارد ریال و در شش... / مشاهده ادامه
ارسال دیدگاه

آخرین مطالب
پر بیننده ترین مطالب
31
خرداد 98
روزشمار : آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد 1397 صاحبان مشاغل
  معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور از امکان ارسال صورت معاملات فصلی مربوط به تمامی فصول سال ۱۳۹۶ تا پایان اردیبهش... / مشاهده ادامه
جمع عمومی عادی سالیانه بیمه ما (زیرمجموعه بورسی بانک ملت) با حضور حمید تاجیک عضو هیات مدیره بانک ملت و اکثریت سهامداران در روز ۳۰ تیر ماه ب... / مشاهده ادامه