31 خرداد ، مهلت تسلیم اظهارنامه عملکرد 1396 صاحبان مشاغل
دسته : بیمه
بدون دیدگاه / یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵
139211121201286302019544
به نقل از آسوشیتدپرس، این لایحه با ۲۴۳ رای موافق در برابر ۱۷۴ رای مخالف تصویب شد، و قانونگذاران آمریکایی وزارت خزانه‌داری این کشور را موظف کردند تا از صدور مجوز برای بانک‌های آمریکایی به منظور انجام مبادلات مالی مربوط به فروش هواپیماهای مسافربری به ایران خودداری کند.
مصوبه مجلس نمایندگان اقدامی در راستای مقابله با تصمیم دولت باراک اوباما در زمینه صدور مجوز فروش هواپیماهای مسافربری ایرباس و بوئینگ به ایران است.
ایرباس قرار بود که ۱۱۸ فروند هواپیما به ارزش ۲۵ میلیارد دلار به ایران بفروشد که تهران بعدا این تعداد را به ۱۱۲ فروند کاهش داد. بوئینگ نیز از صادرات بیش از ۸۰ فروند هواپیما به ارزش ۱۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار به ایران خبر داده است.
وزارت خزانه‌داری آمریکا گفته است که مجوزهای صادر شده برای شرکت‌های بوئینگ و ایرباس دربرگیرنده «شرایط سختگیرانه‌ای به منظور اطمینان از اینکه هواپیماهای فروخته شده به ایران تنها مصارف تجاری خواهند داشت و نمی‌تواند به یک تشکیلات مشخص فروخته یا انتقال داده شود».
این در حالی است که پیتر راسکام، نماینده جمهوریخواه ایلی‌نوی، فروش هواپیماها به ایران را «رسوایی» خوانده است. او به شدت از بوئینگ و ایرباس برای معامله با تهران انتقاد کرده است.
وی گفته است: «ما می‌خواهیم اطمینان پیدا کنیم که نظام مالی (آمریکا) در این معامله مشارکت ندارد. می‌خواهیم مطمئن باشیم که مالیات‌دهندگان آمریکایی به این معامله کمکی نمی‌کنند».
اگرچه راسکام از ایالت ایلی‌نوی است که مقر بوئینگ آنجا قرار دارد، ولی هواپیماهای فروخته شده این شرکت به ایران در ایالت واشینگتن تولید می‌شوند.
دمکرات‌ها مصوبه جدید جمهوریخواهان را اقدام تازه‌ای از سوی آنها برای زیر سوال بردن توافق اتمی ایران و اعتبار دولت اوباما می‌دانند.
دولت باراک اوباما روز ۲۴ آبان خطاب به مجلس نمایندگان آمریکا هشدار داد هر گونه قانونی که در زمینه تسهیلات مالی برای صدور هواپیمای مسافربری به ایران مانع ایجاد ‌کند را وتو خواهد کرد.
مطالب مرتبط
آیا تاکنون عنوان فرانچایز یا اعطای نمایندگی را شنیده‌اید؟ اگر با این عبارت غریبه‌اید. و برایتان سئوال است که فروشگاه های بزرگ ، رستوران ... / مشاهده ادامه
ارزش افزوده
مالیات بر ارزش افزوده گامی در جهت اعتلای اقتصادی کشور / قانون به عنوان یکی از پایه ای ترین عناصر موفقیت در هر سیستم می باشد و پویایی قوانین ... / مشاهده ادامه
تازه های مالیاتی
صندوق مکانیزه فروش (POS) یک سیستم حسابداری فروش کامپیوتری می باشد که با استفاده از نرم افزار های حسابداری فروشگاهی و در مدل های مختلف عرضه م... / مشاهده ادامه
ارسال دیدگاه

آخرین مطالب
پر بیننده ترین مطالب
31
خرداد 98
روزشمار : آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد 1397 صاحبان مشاغل
  معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور از امکان ارسال صورت معاملات فصلی مربوط به تمامی فصول سال ۱۳۹۶ تا پایان اردیبهش... / مشاهده ادامه
جمع عمومی عادی سالیانه بیمه ما (زیرمجموعه بورسی بانک ملت) با حضور حمید تاجیک عضو هیات مدیره بانک ملت و اکثریت سهامداران در روز ۳۰ تیر ماه ب... / مشاهده ادامه