31 خرداد ، مهلت تسلیم اظهارنامه عملکرد 1396 صاحبان مشاغل
دسته : اخبار
بدون دیدگاه / پنج شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶

جبار کوچکی‌نژاد پیش از ظهر امروز در نشست خبری رسانه و مالیات که توسط خانه مطبوعات گیلان در رشت برگزار شد اظهار داشت: میزان فرارهای مالیاتی در کشور بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان است.

 

 

نماینده مردم رشت در مجلس تصریح کرد:‌ در حال حاضر میزان  تعیین شده درآمدهای مالیاتی کشور در حدود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان است که از این بین حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان مربوط به مالیات بر ارزش افزوده و مابقی درآمدهای مالیاتی است.

 

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود:‌ هم اکنون از تولیدکننده مالیات‌های سخت و سنگینی در بخش مالیات بر درآمد یا مالیات بر ارزش افزوده اخذ می‌شود که نه‌تنها تعادل را در کشور برهم زده بلکه فشارهای زیادی به بخش تولید وارد می‌کند.

 

 

کوچکی‌نژاد با اشاره به طرح ارزش افزوده بیان داشت:‌ این طرح به‌دلیل وجود اشکالات بسیار در صحن علنی مجلس رأی نیاورد زیرا نمایندگان عضو کمیسیون اقتصادی درصدد الحاق طرح به اصل ۸۵ بودند که براساس آن کمیسیون می‌توانست نسبت به اجرای آن مستقلاً اقدام کند.

 

 

وی با تاکید بر اینکه زنجیره تولید کشور با مشکل مواجه است بیان داشت:‌ در حال حاضر حدود ۵۵ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از ارزش افزوده در کشور است که با سیستم‌های تعیین شده و توسط سازمان‌های مربوطه نسبت به اخذ آن اقدام می‌شود.

 

 

رئیس فراکسیون رسانه ملی،‌ مطبوعات و فضای مجازی مجلس بیان داشت:‌ تمام تلاش فراکسیون مطبوعات مجلس بر این معطوف شده که با تصویب قوانین و مصوبات مرتبط راه‌حل‌های قانونی جهت برون رفت از مشکلات حوزه رسانه و مطبوعات ارائه شود.

 

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به نقش رسانه‌ها عنوان کرد:‌ رسانه‌ها در حقیقت پرچمدار و طلایه‌دار مبارزه با مفاسد اقتصادی هستند و باید کشور را در پیشبرد هرچه بهتر مبارزه با فساد و طرح اعاده اموال نامشروع یاری کنند.

 

 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:‌ این بررسی‌ها قرار است توسط هیئتی متشکل از کارشناسان قوه قضائیه،‌ سازمان بازرسی،‌ کمیسیون اصل ‌۹۰ مجلس انجام شود و دارایی‌های اخذ شده نیز به فقر‌زدایی و ا‌شتغال اختصاص یابد.

 

 

کوچکی‌نژاد اجرای طرح اعاده اموال نامشروع را ارزشمند خواند و گفت:‌ اجرای این طرح که در حقیقت بازپس گیری و اعاده اموال به غارت رفته مردم توسط مفسدان اقتصادی و اداری است امید را در دل مردم نسبت به نظام و ارزش‌های آن زنده می‌کند.

 

 

وی حل سریع مشکل مالیاتی خانه مطبوعات گیلان را خواستار شد و عنوان کرد:‌ قانون برای طبقه ضعیف و مستضعف باید انعطاف‌پذیر با‌شد و در مقابل زورمندان و کسانی که مشغول چپاول بیت‌المال هستند باید محکم و قاطعانه به اجرا در آید.

مطالب مرتبط
سازمان امور مالیاتی کشور در بخشنامه ای تاکید کرد، با توجه به نامکذاری سال 96به عنوان سال اقتصاد مقاومتی تولید- اشتغال امکان تقسط مجدد بدهی ... / مشاهده ادامه
فروش همراه با نصب و بازرسی : معمولاً تا هنگامی که مشتري کالا را تحویل نگرفته و نصب و بازرسی آن خاتمه نیافته باشد، نسبت به درآمد شناختی صور... / مشاهده ادامه
نظام مالیاتی با کمک و همکاری دستگاه های ذیربط همواره می کوشد تا مردم نسبت به آثار و نتایج آن در زندگی خود و در سطح جامعه باور و اعتقاد پیدا ... / مشاهده ادامه
ارسال دیدگاه

آخرین مطالب
پر بیننده ترین مطالب
31
خرداد 98
روزشمار : آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی عملکرد 1397 صاحبان مشاغل
  معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور از امکان ارسال صورت معاملات فصلی مربوط به تمامی فصول سال ۱۳۹۶ تا پایان اردیبهش... / مشاهده ادامه
جمع عمومی عادی سالیانه بیمه ما (زیرمجموعه بورسی بانک ملت) با حضور حمید تاجیک عضو هیات مدیره بانک ملت و اکثریت سهامداران در روز ۳۰ تیر ماه ب... / مشاهده ادامه