31 خرداد ، مهلت تسلیم اظهارنامه عملکرد 1396 صاحبان مشاغل
1
0

احتراماً به استحضار میرساند این موسسه مدیریت و برنامه ریزی ایاب وذهاب پرسنل شرکتهای مستقر در مجتمع اداری (شامل چند شرکت ) را طی قرارداد منعقده به عهده داردو هزینه پرداختی به شرکت حمل ونقل طرف قرارداد (با مجوز حمل ونقل )را بدون ارزش افزوده به جهت معافیت ماده 12 قانون پرداخت میکند و هزینه ها را به نسبت به شرکتهای مقابل تسهیم و با چند درصد بالاسری صورتحساب مینمائید با توجه به اینکه این موسسه دارای مجوز حمل ونقل نمیباشد سوالات زیر مطرح میباشد :

1- آیا موسسه با توجه به اینکه دارای مجوز حمل ونقل نمیباشد طبق ماده 12 معاف از مالیات بر ارزش افزوده میباشد ؟

2- به کل صورتحساب ارائه شده به شرکتهای طرف قرارداد مالیات ارزش افزوده مشمول میگردد یا فقط به میزان بالاسری ؟

در نظر داشته باشیم شرکت حمل ونقل اولیه در اجرای ماده 169 ق.م.م کل هزینه را بنام موسسه در سامانه ثبت میکند و شرکتهای طرف قرارداد هم به نسبت تسهیم بنام موسسه در سامانه بابت هزینه بنام موسسه ثبت مینمایند .

با توجه به موارد فوق الذکر خواهشمند است در خصوص موضوع فوق  اظهار نظر فرمایید .

باتشکر واحترام

  • مدیر
    پاسخ شما بزودی توسط مدیران سایت داده میشود / موفق باشید
1
0

بطور کلی فعالیت حمل و نقل از مالیات و عوارض ارزش افزوده معاف می باشد /

نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما
ارسال پست توسط میهمان یا
نام*
ایمیل*
وب سایت
  معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور از امکان ارسال صورت معاملات فصلی مربوط به تمامی فصول سال ۱۳۹۶ تا پایان اردیبهش... / مشاهده ادامه
مدیرعامل بیمه خاورمیانه می‌گوید دنیا به دنیال این است که استقبال مردم از بیمه‌ها افزایش یابد، ولی در ایران با دریافت عوارض و مالیات از ب... / مشاهده ادامه